Zateplení domu.

Provádíme kompletní zateplení bytových a rodinných domů.

Kvalitní izolace bytových domů a rodinných domů zvyšuje kvalitu bydlení, pohody a snižuje náklady na energie.

Náklady za provedení izolace se rovněž vrátí za několik let.

Podmínkou dobře provedené izolace domu a dosažení očekávaných úspor, je mimo zateplení zdí a stropů, také výměna nevyhovujících oken.

Zamezte nákladům za energie díky zateplení obvodových stěn, střechy a stropů.

Výhody zateplení domů.

  1. Pokles nákladů na vytápění.
  2. Zvýšení komfortu bydlení.
  3. V letních dnech udržení teploty v místnosti.
  4. Zvuková izoace.

Před rozhodnutí zateplit dům doporučujeme posouzení znalcem a provedení tepelných snímků budovy. Na snímku budou dobře patrná místa s největšími ztrátami tepla. Po dokončení prací budete rovněž schopni porovnat výsledek zateplení domu s původním stavem.

Izolace obvodových stěn

S dobře provedenou izolací obvodových stěn se z obytných místností, které byly vlhké a studené stávají místnosti s vysokým komfortem bydlení. Zateplení domu rovněž znamená konec vlhkých a studených rohů pokojů. Na zateplení fasády domu se používají nejčastěji polystyrenové desky.

Izolace obvodových stěn památkově chráněných domů většinou nejde řešit klasickým zateplením vnější fasády domu. Tyto zdi lze s úspěchem izolovat zevnitř. Obecně ale samozřejmě platí, že vnější izolace je účinnější, protože vzniká méně tepelných mostů, ale dobře provedená vnitřní izolace i tak značně zvyšuje komfort bydlení.

Izolace stropů a střech

V zimě se v horním patře a podkroví třesete zimou a v letních měsících je v těchto místnostech nesnesitelné teplo. To jsou známky nekvalitní, nebo zcela chybějící tepelné izolace stropů a střech bytových a rodinných domů. Pro izolaci stropů je ideálním materiálem čedičová vata.

Izolace sklepů a suterénu domu

Přízemní místnosti v bytových či rodinných domech bývají často "chladné od podlahy". Důvodem je skutečnost, že až 10 procent tepla odchází podlahou do země. Tepelná izolace podlah byla v minulosti podceňována a nyní přináší majitelům domů problémy. Při řešení zateplení podlah je opět dobré využít znalce v oboru.