Rekonstrukce panelového bytu.

Provádíme kompletní rekonstrukce panelových bytů.

Firma Bohemia Interier je specialistou na rekonstrukce panelových bytů a to především v Praze a okolí.

Veškeré práce provádíme kompletně a na klíč.

Zkušenosti naší firmy jsou zárukou Vaší budoucí spokojenosti. Rekonstrukce provádíme komplexně a tím zajistíme hladký průběh rekonstrukce a minimum starostí pro naše zákazníky. Naši pracovníci jsou připraveni odpovědět na Vaše případné dotazy.

Jaké jsou nešvary panelových bytů a na co je při rekonstrukci pamatovat?

Rozvody vody, elektřiny, plynu a odpadů jsou většinou vedeny středem bytu bytovým jádrem v samostatné předstěnové konstrukci. Panelové byty byly hromadně vybavovány těmito umakartovými jádry a to v několika základních typech. Umakartová bytová jádra jsou díky použitému materiálu zdrojem plísní, dobře se jimi šíří hluk a také jsou značně nevzhledná. V posledních letech byly prováděny tzv. rychlé rekonstrukce, při kterých byly na umakartové jádro nalepeny obkladové panely, který neutěšený stav původního jádra pouze zamaskovaly, ale vlastní problémy neřešily.

Dalším specifikem většiny panelových bytů, je umístění kuchyňské linky přímo na bytovém jádru. To znamená, že při rekonstrukci panelového bytu a přestavby jádra, je většinou vyměněna i původní kuchyňské linka.

Elektřina je po bytě rozvedena přímo v panelech nebo pouze lištami u podlahy. Asi největším problémem je, že rozvody elektřina byly vedeny v hliníkových kabelech. Tyto kabely se rozpadají a mohou být příčinou úrazů nebo požárů.

Podlahy jsou ve starších domech částečně parketové, ale jejich původní způsob pokládky nebyl zcela ideální. Zbytek podlah v panelovém bytě je beton na kterém je nalepena PVC podlahová krytina. Při celkové rekonstrukci panelového bytu, doporučujeme dřevěné parkety kompletně rekonstruovat, nahradit novými nebo alespoň renovovat. Kompletní rekonstrukce podlahy v panelovém bytě, přináší možnost umístění elektrického vedení podél stěn do podlahy.

Původní zdi a stropy jsou opatřeny štuky, které velmi často na panelech špatně drží, opadávají nebo se na nich neustále objevují různé trhliny. Problém s opadávajícími štuky byl v pozdější hromadné výstavbě vyřešen tím, že štuky byly nahrazeny tapetami nalepenými přímo na panel.

Postupy a řešení rekonstrukce panelového bytu od naší firmy.

Projekt a cenová kalkulace

Pomocí našich pracovníků a architekta připravíme projekt rekonstrukce panelového bytu, tak aby vyhovoval a odpovídal Vašim požadavkům. Můžete využít naše návrhy v 3D vizualizaci, která jistě pomůže k lepší představě výsledku rekonstrukce Vašeho bytu. Náš technik provede návštěvu bytu pro posouzení rozsahu nutných prací. Připravíme veškerá stavební povolení, včetně pomoci při jednání s bytovým družstvem či společenstvím vlastníků.

Bytové jádro

Původní bytové jádro vybouráme včetně původní kuchyňské linky. Ve středu bytu zůstane pouze kovová konstrukce s rozvody. Nové bytové jádro je dle projektu nově vystavěno a to nejčastěji z pórobetonových tvárnic. Často používaným řešením při rekonstrukcí panelového bytu, jsou předstěnové instalace, které umožňují umístit rozvody vody a odpadů bez vysekávání drážek do zdí. Předstěnové instalace navíc umožnují efektní umístění a upevnění zařizovacích předmětů.

Podlahy

Dle požadavků klienta jsou původní parketové podlahy nahrazeny novými, které se již lepí na novou a vystěrkovanou podlahu. Ostatní podlahové plochy jsou opraveny a jejich nově vystěrkovaný povrch je připravem pro pokládku dlažby nebo podlahové krytiny.

Rozvody elektřiny

Elektřinu lze po bytě nově rozvést několika způsoby

  1. Při rekonstrukci podlahy podél stěn a poté ve vysekaných drážkách v panelech. 
  2. Kompletně ve vysekaných drážkách. Vzhledem k pevnosti panelu, je vysekání drážek poměrně náročné, a to především díky vzniku hluku a prašnosti. Jelikož jsou panely nosným prvkem stavby, je nutné posouzení statikem.
  3. Vedení elektřiny v lištách. Toto řešení je velmi jednoduché a nejlevnější, ale také méně vzhledné.

Stěny, stropy a obklady stěn

Panelové stěny a stropy jsou opraveny, spáry v panelech vyplněny a celý byt je nově vyštukován. Používáme moderní materiály a postupy, které zamezí vzniku prasklin a panelovým stěnám dodají zcela nový vzhled. Ve vybraných částech bytu jsou provedeny obklady stěn. Stropy mohou být v případě potřeby sníženy, a to především pro instalaci osvětlení.

Interiérové dveře

Nejlepším řešením je vybourání původních zárubní a jejich nahrazení moderními obložkovými zárubněmi. Tyto zárubně se instalují včetně nových dveří až po finální úpravě podlah a stěn.

Podlahové krytiny, parkety a dlažby

Typ použité podlahy při rekonstrukci by měl být vybrán již v projektu, a to díky různým tloušťkám těchto podlah. Vybrané podlahové krytiny, parkety a dlažby odborně položíme.

Součástí rekonstrukce panelového bytu múže být i instalace nové kuchyňské linky včetně vestavěných spotřebičů, dodání všech zřizovacích předmětů. Můžete se rozhodnout pro instalaci vestavěných skříní, či nábytku na míru. V případě, že nejsou vyměněna okna a vstupní dveře je vhodné tuto výměnu do rekonstrukce panelového bytu zahrnout.