Rekonstrukce koupelny

Stavební firma Bohemia interier je schopna zrealizovat rekonstrukci koupelny bez stresu a k Vaší spokojenosti.

O složitosti rekonstrukce koupelny rozhoduje rozsah rekonstrukce. V některých případech, například při rekonstrukcí koupelen umístěných v bytových jádrech, které jsou vyrobeny z umakartu, je nutná výstavba zdí nových. Zhotovíme stavební projekt, na kterém se podílí architekt i zákazník tak, aby byly splněny všechny představy zákazníka. Následuje dohoda na materiálech a vybavení koupelny sanitou.

Veškeré práce provádíme kompletně a na klíč.

Orientační průběh prací při rekonstrukci koupelny.

Přípravné práce

Po přípravě projektu, součástí kterého je 3D vizualizace koupelny, kompletní cenová kalkulace a položkový rozpočet zajistíme stavební povolení a v předem dohodnutém termínu jsou práce na rekonstrukci koupelny zahájeny. Začínáme s vybouráním stávající koupelny, odnosem vybourané suti do připravených kontejnerů s následým odvozem na skládku. Prostor k vybourání je oddělen od ostatních prostorů a práce je prováděna s nejvyšší opatrností a šetrností k ostatním částem bytu. Při odstraňování materiálu dbáme, aby nebyly poškozeny stávající rozvody vody, odpadů i elektřiny.

Hrubá stavba

Pro výstavbu obvodových zdí a příček koupelny nabízíme několik druhů materiálu, který vybíráme podle přání zákazníka a také podle možností, kde se rekonstrukce koupelny provádí. Na zdi rekonstruované koupelny je možné použít pórobeton ( Ytong, Hebel, Porfix…). Tento materiál je v dnešní době nejpoužívanější. Také můžeme použít vypalované cihly nebo sádrokarton. Následuje instalace nových rozvodů vody, plynu, elektřiny a jejich napojení na hlavní rozvody (stoupačky).

Obklady stěn

Hlavní vizuální dojem koupelny jsou obklady. Každý zákazník si může vybrat z několika obkladových materiálů, ať jsou to keramické obklady a mozaiky, skleněné a zrcadlové obklady, obklady z přírodního kamene, ale také obklady ze dřeva, fólie, plastové obklady, betonové obkladové dlaždice nebo netradiční velkoformátové obklady. Obklady je možné kombinovat a doplňovat různými listelami. Na obkladech je nutné domluvit se při zhotovování projektu, aby bylo obkladů dostatek a ze stejné série výroby. Tím je zajištěna naprosto stejná barva obkladů.

Osvětlení a instalace sanitárního vybavení.

Při rekonstrukci koupelny nesmíme zapomenout na osvětlení. Pokud si s ním nevíte rady, naši odborníci vám poradí, jaký druh je do vaší koupelny vhodný, ale také je důležité rozmístění světel a v neposlední řadě kvalita a cena osvětlení. To vše vám zajistí Bohemia interiér. Jeden z posledních kroků při rekonstrukci koupelny je sanita. Pokud nedojde během přestavby ke komplikacím, měli bychom nainstalovat dohodnutou sanitu, ale pokud dojde k nepředvídatelným situacím, společně se zákazníkem vybereme jinou sanitu, která bude vyhovovat všem požadavkům. Nakonec naši pracovníci vše důkladně uklidí.

Následuje předání díla, včetně všech potřebných revizních zpráv.