Provádíme kompletní rekonstrukce bytových jader v cihlových i panelových domech.

Jedná se především o zděná jádra, která již nevyhovují svým dispozičním řešením nebo původní umakartová jádra, používaná ve starší panelové výstavbě.

Veškeré práce provádíme kompletně a na klíč.

Délka rekonstrukce se vzhledem k řádnému dodržení všech technologických postupů pohybuje mezi 10. až 14. dny. Provedeme rekonstrukci jakéhokoliv bytového jádra.

Jak na rekonstrukci bytu, aby výsledek splnil vaše očekávání?

Základem každé rekonstrukce bytu či bytového jádra je rozvaha, v jakém rozsahu bude rekonstrukce nutná. Je přínosné vzít v úvahu, že některé panelové domy již částečnou rekonstrukcí prošly. Jedná se především o zateplení venkovního pláště budovy a výměnu původních oken za plastová. To s energetickými úsporami ale také přináší snížení kvalitní výměny vzduchu v centru bytového jádra ( koupelna a WC) a tím ke vzniku nepříjemným plísní. I tuto skutečnost, při projektování přestavby bytového jádra sledujeme. Součástí některých bytových jader, mohou být i nosné prvky budovy. V tomto případě doporučujeme tyto prvky zakomponovat do nového dispozičního řešení, protože v jiném případě je nutné posouzení stavby statikem, a tím i k prodražení celého projektu. Také centrální rozvody vody a odpadu (stoupačky), je třeba určitým způsobem respektovat.

Jaké materiály používáme při výstavbě bytového jádra?

Hrubá stavba

Ideální materiálem pro výstavbu kvalitního a moderního bytové jádra jsou tvárnice pro přesné zdění (pórobeton Ytong, Porfix, atd..) a sádrokartovové konstrukce, které používáme především pro podhledy a snížení stropů do kterého se s oblibou instaluje bodové osvětlení koupelny.

Obklady stěn

Ideálním materiálem pro obklad bytového jádra, jsou obklady keramické. Dodávají se s glazurou i bez glazury a v lesklém, či matném provedení. Často používaným materiélem jsou mozaiky, které jsou vhodné do menších místností. Ze zkušenosti víme, že obkladačka, která se jeví v obchodu jako světlá, vypadá v koupelně tmavší.

Podlahy

Nejčastějším řešením podlahy v bytovém jádru jsou keramické dlaždice. Použitá dlažba je nejčastěji doplněním obkladů. Další možností pro podlahu v koupelně a WC je umělý kámen, PVC, podlaha litá nebo i plovoucí podlaha ve voděodolném provedení.